“STATS/Ķekava” – Latvijas čempioni regbijā!

  • October 8, 2017

7. oktobrī Upesciemā tika aizvadīta Latvijas čempionāta izšķirošā spēle starp mājiniekiem “Livonia/Garkalne” un “STATS/Ķekava” komandām. Tajā ar 12:8 pārāki bija livonieši, bet miesniekiem ar šādu rezultātu bija pietiekami, lai izcīnītu zelta godalgas.

Laba iespēja izvirzīties vadībā “STATS/Ķekava” komandai bija jau pašā spēles sākumā, kad pēc Māra Robežnieka pārtvertas piespēles labu sitienu ar kāju izpildīja Jānis Priede, izprovocējot mājiniekus uz kļūdu netālu no sava ieskaites laukuma. Rezultatīva darbība izpalika un iniciatīvu pārņēma “Livonia/Garkalne”, kas 7. minūtē guva savu pirmo piezemējumu spēlē (5:0).

“STATS/Ķekava” komanda pirmajā puslaikā maz spēlēja ar bumbu, jo bieži pārkāpa noteikumus un pieļāva vairāk tehniskā brāķa nekā pretinieki. Vienā no retajiem bīstamajiem uzbrukumiem izdevās tikt pie iespējas izpildīt soda sitienu tieši pretī vārtiem, ko Maksims Batrakovs realizēja (5:3). Puslaika pēdējā uzbrukumā rupju kļūdu piespēlē pieļāva Jānis Priede, un Dāvis Jaunalksnis to pārvērta piezemējumā – 12:3.

Otrā puslaika sākumā mājinieki lika nopietni padrebēt miesnieku aizsardzībai, taču punktus neguva. Iniciatīvu pārņēma “STATS/Ķekava” komanda, kas lielāko daļu otrā puslaika aizvadīja oponentu laukuma pusē. Taču kārotie punkti nenāca tā, kā cerēts. Vairākas reizes izdevās ielauzties pretinieku ieskaites laukumā, taču piezemējums netika fiksēts. Līdz 4 minūtes pirms spēles beigām Krists Kruskops beidzot uzlauza atzīstami spēlējoši “Livonia/Garkalne” aizsardzību, pieliekot punktu intrigai šajā spēlē (12:8).

Pēdējās minūtes aizēnoja asumi – sezonas beigas abas komandas atzīmēja ar pamatīgu saķeršanos, taču spēles rezultāts vairs nemainījās. Žēl par zaudējumu, taču 11. čempiontituls ir godam izcīnīts.

Uldis Bautris: “Šogad aprit tieši 20 gadi kopš mūsu pirmā čempiontitula. 11 čempiontituli 20 gados – grozies kā gribi, bet tas ir apliecinājums tam, ka šajā laika posmā esam bijuši Latvijas labākais klubs. Protams, gribējās uzvarēt arī spēlē, taču primārais uzdevums bija izcīnīt čempiontitulu. Jāuzteic pretinieki – viņi tik tiešām ir ļoti progresējuši, it sevišķi spēlē ar uzbrucējiem. Nākotnē mums būs krietni jāpastrādā, lai turētu viņiem līdzi. Vairāki veterāni paziņoja, ka šī bija viņu pēdējā spēle pirmās komandas sastāvā. Man ir bijis liels prieks ar viņiem būt kopā visus šos gadus un esmu gandarīts, ka viņiem uz atvadām izdevās izcīnīt čempiontitulu.”

Pēc spēles kreklu ar astoto numuru savam dēlam Artim simboliski nodeva Leno Bramanis, kurš liek punktu aktīvajām gaitām regbijā. Tāpat aktīvās gaitas plāno noslēgt Edgars Cīrulis un Jānis Skuja – iespējams, viņiem pievienosies vēl kāds. Neviens gan neizslēdz iespēju komandai palīdzēt kādās mazākas nozīmes spēlēs.

2017. gada sezonā “STATS/Ķekava” izcīnīja abus Latvijas čempiontitulus: regbijā 7 tas nebija izdevies kopš 2012. gada, savukārt klasiskajā regbijā iepriekšējais tituls tika izcīnīts 2015. gadā.

http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/07.10.2017-latvijas-cempionats-regbija.-garkalnelivonia-statskekava.id107980/

http://sportacentrs.com/sportacentrs_tv/live/06102017-b_garkalne_livonia_stats_kekava_b_br_lc_r

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalīties!