“STATS/Ķekava” – 15-kārtējie Latvijas čempioni regbijā 7!

  • July 22, 2017

Noslēdzies 2017. gada Latvijas čempionāts regbijā 7. Noslēdzošajā trešajā kārtā piedalījās tikai septiņas komandas, taču netipiski mazais komandu skaits nemazināja kārtas nozīmīgumu: bija jānoskaidro gan čempioni, gan bronzas medaļnieki.

“STATS/Ķekava” komanda priekšsacīkstēs uzveica “Hansa Flex/Livonia” un “Fēnikss” komandas. Kārtas finālā – bez pārsteigumiem – pretī stājās sīvākie sāncenši un iepriekšējo četru gadu čempioni “Baltic XL/Livonia”. Šoreiz ierindā bija arī Vītars Blošķis, taču savainojuma dēļ tikai kā treneris piedalījās Toms Deividsons. Robi bija arī “STATS/Ķekava” komandā: jāiztiek bija bez Krista Kruskopa un galvenā trenera Ulda Bautra, kurš devies uz Eiropas čempionātu ar sieviešu regbija 7 izlasi.

Fināls jau no pirmajām sekundēm izvērtās par bezkompromisa cīņu, kurā aizsardzība dominēja pār uzbrukumu. Abas komandas labi spēlēja aizsardzībā, neļaujot sāncenšiem ieskrieties. Rezultātu pirmaja puslaikā atklāja Hārdijs Nungurs, kurš ar piezemējumu pielika punktu labai komandas kopdarbībai uzbrukumā. Pašā puslaika izskaņā livonieši ielauzās ieskaites laukumā, taču miesnieki neļāva piezemēt bumbu. Pēc pirmā puslaika – 5:0.

Otrajā puslaikā labas izdevības bija kā vienai, tā otrai komandai. Labāk savas izdevības izmantoja miesnieki, kas kopīgiem spēkiem pietuvojās ieskaites laukumam un rezultatīvi noslēdza uzbrukumu, labu saspēli nodemonstrējot Feivoram Madukam un Ivaram Eglim, kurš arī piezemējuma autors (10:0).

Tuvu piezemējumam bija arī “Baltic XL/Livonia”, taču Vītaru Blošķi Feivors Maduka apturēja pie paša ieskaites laukuma. Ar to gan spēle nebeidzās un abas komandas varēja izcelties ar piezemējumiem, taču rezultāts vairs nemainījās. Pēdējais uzbrukums piederēja “Baltic XL/Livonia”, un viņi bija tuvu ieskaites laukumam, taču miesnieki nevēlējās atdot ne punktu. Uzvara ar 10:0! Pelnīti izcīnīts čempiontituls! Regbijā 7 tas nebija izdevies kopš 2012. gada.

“STATS/Ķekava” sastāvs: Emīls Balodis (kapteinis), Ivars Eglis, Andris Andersons, Jānis Zālmans, Gunārs Andersons, Dāvis Pērkons, Artūrs Alainis, Hārdijs Nungurs, Elmārs Šefanovskis, Raivis Kokins, Feivors Maduka, Gvido Zaļmežs. Treneris: Kristaps Andersons.

Vēl 2017. gada sezonā komandā spēlēja Krists Kruskops, Leno Bramanis un Mairis Grīva, trenēja Uldis Bautris.

Dalīties!