• September 5, 2020

Recap

Sestdien Upesciema stadionā kupla līdzjutēju skaita priekšā

Miesnieki

kārtējo reizi apliecināja, ka ir labākais un panākumiem bagātākais klubs Latvijā, paņemot 7 titulu no 8 iespējamiem vīriešu regbijā pēdējā četrgadē, pievienojot 13!!!-o klasiskā regbija čempionu titulu nule kā izcīnītajam 18!!!-ajam regbija 7 titulam. Tādējādi kopš 2017.gada, ļaujot saviem pretiniekiem tikai vienreiz rīkot svinības, kad pagājušajā gadā tikai spēles tiesneša svilpe apstādināja mūsu ofensīvu.

Sestdien rudenīgajos apstākļos spēle nesolīja “vieglu pastaigu” nevienai komandai, bet pirmās spēles 25 minūtes, laukumā spēlēja tikai viena komanda un tikai mūsu štata “sitēju” neveiksmes ļāva pretiniekiem saglabāt izredzes, jo esošā rezultāta 13:0 vietā pēc

Elmārs Šefanovskis

šedevra un

Hardijs Nungurs

piezemejama bija jābūt kā minumus divas reizes lielākam rezultātam.

Miesnieki uzsāka spēli ar tādu koncentrāciju un pašatdevi, ka spēles pārkāpumu attiecība sākumā sasniedza 8:0, kas treneru korpusā sāka raisīt bažas, jo arvien vairāk pēc katras tiesneša svilpes pretinieks gan laukumā gan uz soliņā sāka protestēt par jebkādu pārkāpumu, acīmredzamu vai nē. Bažas bija pamatotas un pēc pāris ne visai veiksmīgām izvēlēm, izspēlējot auta un soda izspēles kombinācijas, spriedzei un pretinieku provokācijām pieaugot, pārkāpumu skaits saka izlīdzināties, bet pašaizliedzība aizsardzībā lāva saglabāt drošu pārsvaru pat atrodoties mazākumā – pirma puslaika rezultāts 13:3.
Pēc pārtraukumā pretinieki sajutuši, ka ir iespējams pacīnīties par uzvaru, sāka spēlēt drīzāk regbija līgai atbilstošu spēli tvērienos, kas arvien lielakai tumsai iestājoties, arvien vairak saasināja spēli, kura visnotaļ likumsakarīgi kādā brīdī kļuva nevadāma un izraisījās pamatīgas nekārtības, pēc kuram vairaki spēlētaji saņema noraidījumus un dzeltenās kartītes.
Otrajā puslaikā pretinieks ar vienu piezemējumu un realizācijas sitienu vēl vairāk pietuvojās rezultātā, bet tas bija arī viss, jo, lai arī abas komandas tika bridīnātas pirms un spēles laikā, brīdī, kad speles tiesnesis vairs nespēja saskatīt nianses spēlē, atskaneja spēles beigu signāls. Uzvara ar rezultātu 13:10.

Komandas trenera

Kristaps Andersons

komentārs: “Izgājām laukumā ar fantastisku noskaņojumu un, manuprāt, spēlēs pirmās 25-30 minūtes komandas izpildījumā bija labākās pēdējo divu sezonu laikā. Lieliska bumbas kontrole un kustība, uzbrukumi, tvērieni, kas deva rezultātu un iespēju iegūt pārsvaru. Vienīgi sitieni pa vārtiem bija šosezon neraksturīgi neveiksmīgi.

Taču pirmā puslaika beigās, tā vietā, lai droši turpinātu kontrolēt spēli, viens “kosmiski” kļūdains lēmums auta izspēlē, sagrieza spēli ar kājām gaisā, dodot iespēju pretiniekiem sajust, ka vēl var aizķerties šajā spēlē.
Savukārt, otrajā puslaikā pretinieki, izmantojot dažādus zaļumballes paņēmienus, apzināti rupju spēli, slikto laukuma apgaismojumu, pārņema iniciatīvu.
Ņemot vērā, ka zinot laika prognozi un vēlo spēles sākuma laiku, kādu izvēlējās spēles organizētāji, t.i., mūsu pretinieki, jau ilgāku laiku pirms spēles bija skaidrs, ka visdrīzāk, pilnu spēli nospēlēt nevarēs. Līdz ar to bija sarežģīti plānot spēlētāju maiņas, spēles noslēgumu bija grūti prognozēt, jo katra kļūda varēja čempionu titulu nodrošināt jebkurai komandai. Bet spēles sākumā iegūto pārsvaru izdevās nosargāt līdz galvenā tiesneša spēles beigu svilpei. Jāatzīst, ka šāds galvenā tiesneša lēmums bija likumsakarīgs un komandas jau laicīgi tik informētas par atlikušo spēles un abām bija iespējas panākt sev vēlamo rezultātu. Šoreiz rezultās pelnīti bija mūsu labā.
Protams, žēl, ka laukuma saimnieki un spēles organizētāji no pretinieku kluba kaut kādu vien sev zināmu iemeslu vai principu dēļ nekādi nevēlējās spēli aizvadīt citā laikā. Neskatoties uz to, ka jau ilgu laiku pirms spēles vērsām gan federācijas, gan pretinieku pārstāvju uzmanību, ka esam gatavi šo “zelta” spēli aizvadīt citā laikā, citā dienā, ja vajag citā laukumā, taču nekādi argumenti netika uzklausīti. Tādējādi šoreiz sliktais laukuma apgaismojums, kas drīzāk derētu dārza svētku izgaismošanai nevis drošas regbija spēles nodrošināšanai, sabojāja lielisku spēli un izklaidi daudzajiem abu komandu atbalstītājiem.
Paldies abu komandu spēlētājiem par cīņu, īpaši jāizceļ Krists Kruskops un Feivors Maduka ar lielisku spēli gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Arī Juris Iesalnieks stabili darbojās aizsardzībā un droši kontrolēja visas gaisa bumbas. Tāpat gribu izcelt mūsu pieredzējušos spēlētājus – Gunti Ciršu, Edgaru Cīruli, Jāni Priedi, kuri deva lielu pienesumu mūsu spēlē gan šodien, gan visas sezonas garumā. Un tiem mūsu “atbalstītājiem”, kuriem patīk šausmināties un rēķināt mūsu uzbrucēju līnijas vecumu, jānorāda, ka tam nav nekādas nozīmes, ja šie vīri vēl arvien var spēlēt atbilstošā līmenī un uzvarēt “jaunos un perspektīvos”.
Paldies mūsu faniem, menedžeriem, kluba vadībai un visiem, kas bija ar mums!”

📸 Zigismunds Zālmanis.
P.S. Reaģējot uz dažādiem komentāriem sociālajos tīklos, regbija klubs Miesnieki vēlas paziņot, ka 10.jūlijā vienojāmies ar pretinieku menedžmentu par spēles dienu – 5.septembri. Mēnesi pirms speles 5.augustā pie mums vērsās pretinieku menedžments ar lūgumu pārcelt uz 7.septembri plkst 19:30, kas ir pirmdiena, uz ko, protams, ņemot vērā rudens laiku iebildām, pirmkārt, vadoties no iepriekšejo gadu pieredzes, ka šajā laikā jau ir krietni patumšs kā arī nokļūšana darba dienas vakara uz Upesciema stadionu ir ļoti sarežģīta. Tikai piedāvāti dažādi varianti, gan aizvadīt spēli svētdien jebkurā dienas laikā, ko ar stadiona saimnieku vēl pārrunājām nedēļu pirms spēles, gan pēc mūsu rīcībā esošās informācijas federācijas pārstāvji bija piedāvājuši aizvadīt spēli Baldones stadionā. Lūdzām arī rakstiski veikt stadiona inspicēšanu pirms spēles, lai izvērtētu apgaismojuma efektivitāti. Bet mūsu priekšlikumi un iebildumi netika ņemti vērā mums nezināmu iemeslu dēļ un kā jau ierasts, visam tika atmests ar roku un devāmies laukuma, lai spēlētu regbiju, neskatoties arī uz to, ka pretinieku rindās atradās, iespējams, karantīnu neievērojošs spēlētājs.